Ustawa z dnia 3 października 2008 roku o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko przewiduje, że w określonych przypadkach przed uzyskaniem pozwolenia lub zezwolenia na.
[Wersja PDF]
Zniesienie wymogów koncesyjnych – mikroinstalacje do 50 kW nie wymagają uzyskiwania koncesji, co znacząco przyspiesza cały proces. Ułatwienia administracyjne – uproszczono procedury zgłaszania i rejestracji instalacji, co ułatwia życie inwestorom.
[Wersja PDF]
Nie, nie jest wymagane pozwolenie na budowę, ale trzeba zgłosić zmianę do OSD. Czy każdy falownik można zastąpić hybrydowym? W większości przypadków tak, ale należy sprawdzić kompatybilność z panelami PV.
[Wersja PDF]
Magazyn energii pozwala przechowywać energię wytworzoną przez panele fotowoltaiczne w ciągu dnia i wykorzystać ją w godzinach, gdy produkcja słoneczna spada, np. Dzięki temu zmniejsza się zależność od sieci energetycznej, a rachunki za prąd ulegają znacznemu.
[Wersja PDF]