Międzynarodowy przetarg zorganizowany przez Eesti Energię na budowę magazynu energii wygrał integrator systemów energetycznych Diotech Group, który dostarczył magazyny z bateriami od LG Energy Solution. Prace instalacyjne i przyłączeniowe zostały przeprowadzone przez Enefit.
[Wersja PDF]
W Estonii powstał zakład produkujący zintegrowane z budynkami ogniwa fotowoltaiczne (BIPV), który jego operator, Solarstone, określa jako „największy” tego typu zakład w Europie pod względem zdolności produkcyjnej.
[Wersja PDF]
Elektrownie szczytowo-pompowe, znane również jako pumped-storage hydroelectric plants, pełnią rolę gigantycznych baterii grawitacyjnych, magazynując energię w formie potencjału grawitacyjnego wody.
[Wersja PDF]
Dowiedz się o różnych typach akumulatorów do systemów energetycznych opartych na energii słonecznej, w tym akumulatorach kwasowo-ołowiowych, AGM, GEL, węglowych i LiFePo4, oraz jak integrują się one w systemach słonecznych.
[Wersja PDF]