Unia Europejska wprowadza nową, precyzyjną klasyfikację baterii, która weszła w życie wraz z rozporządzeniem 2023/1542. To nie tylko zmiana w nazewnictwie, lecz zbiór konkretnych wymogów prawnych, które dotyczą firm na każdym etapie łańcucha dostaw – od produkcji, przez.
[Wersja PDF]
Dba o zapewnienie odpowiednich warunków do działania elektroenergetyki, wprowadza standardy bezpieczeństwa wytwarzania, przesyłu i dystrybucji, promuje odnawialne źródła energii i efektywność energetyczną, a także koordynuje badania związane z energetyką.
[Wersja PDF]
Główną grupę klientów stanowią instalatorzy, którzy specjalizują się w montażu i konfiguracji systemów fotowoltaicznych, w tym w instalacji falowników PV i konwerterów energii słonecznej.
[Wersja PDF]
W Laboratorium ZEB (Trondheim) należącym do Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii oraz firmy Sintef opracowano „bioakumulator” magazynujący energię w wosku. Magazyn przechwytuje prąd wytwarzany przez panele fotowoltaiczne. To pierwszy taki projekt na świecie.
[Wersja PDF]