globalnej mocy elektrowni wiatrowych w ubiegłym roku, co sprawiło, że czterech chińskich producentów OEM do turbin wiatrowych znalazło się w pierwszej piątce światowych rankingów – donosi Wood MacKenzie w najnowszej analizie „China leads global wind. Chiny odpowiadają za 65 proc.
[Wersja PDF]
Ranking magazynów energii na rok 2024 uwzględnia efektywność, niezawodność, i zróżnicowane oferty różnych producentów, podkreślając znaczenie jakości, funkcjonalności oraz możliwości skalowania i integracji danych systemów magazynujących energię.
[Wersja PDF]
Ranking ten pokazuje, które kraje znajdują się w czołówce w produkcji energii słonecznej. Fotowoltaika na świecie cały czas się rozwija. Na 9 miejscu jest Hiszpania z 18,9 GW wytworzonej energii.
[Wersja PDF]
Tworzenie łopat do elektrowni wiatrowej to proces, który można zrealizować na wiele sposobów, w zależności od użytych materiałów oraz poziomu skomplikowania. W artykule przedstawimy różne metody budowy łopat, które mogą być wykonane z PVC, drewna, kompozytów lub.
[Wersja PDF]