W Australii uruchomiono Waratah Super Battery, obecnie największy na świecie magazyn energii pod względem mocy i pojemności. Projekt zrealizowała firma Akaysha Energy na zlecenie rządu stanu Nowa Południowa Walia (NSW).
[Wersja PDF]
Wielkoskalowa bateria o pojemności 3,3 MWh ruszyła właśnie na Cyprze, stając się pierwszym takim projektem w historii kraju. System magazynowania energii (BESS) jest częścią parku fotowoltaicznego Apollon, który już od pół roku dostarcza energię dzięki panelom o łącznej.
[Wersja PDF]
Oferujemy kompleksową instalację fotowoltaiki z magazynem energii oraz możliwość rozbudowy istniejącej instalacji o magazyn energii. Czym jest magazyn energii? Jak działa magazyn energii? Jak dobrać odpowiedni magazyn energii? Jednofazowe i trójfazowe.
[Wersja PDF]
Ministerstwo Energetyki Litwy przeznaczy dodatkowe 9,3 mln euro na wsparcie dla osób prywatnych, które planują zainstalować panele fotowoltaiczne lub zwiększyć moc już posiadanych instalacji. To ostatni w tym roku nabór wniosków na tego rodzaju dotacje – poinformował resort.
[Wersja PDF]